1 smartfon z systemem Tizen

Samsung Z, będzie pierwszym smartfonem działającym na platformie Tizen. Urządzeniu można było przyjrzeć się 3 czerwca, podczas konferencji Tizen Developer Conference odbywającej się w San Francisco.

 

Samsung Z to nie tylko niezrównana jakość i najnowsze technologie, ale także innowacyjna platforma Tizen, zapewniająca szybkie i wydajne działanie oprogramowania. Wszystko to w połączeniu z wyświetlaczem HD Super AMOLED o przekątnej 4,8” i czterordzeniowym procesorem 2,3 GHz sprawia, że Samsung Z to doskonały wybór dla użytkowników, którzy poszukują wydajnego i lekkiego smartfona z nieszablonowymi rozwiązaniami.

W smartfonie Samsung Z uwagę zwraca interesujący układ graficzny pulpitu i aplikacji, zapewniający łatwy dostęp do ulubionych funkcji i programów. Dobierając odpowiednie ustawienia w narzędziach Dynamic Box i Color Theme użytkownik może łatwo spersonalizować urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Platforma Tizen zapewnia szybkie i optymalne działanie, między innymi dzięki sprawniejszemu zarządzaniu pamięcią. Wyposażony w tę platformę Samsung Z charakteryzuje się krótszym czasem uruchomienia i natychmiastową gotowością do jednoczesnej realizacji wielu różnych zadań. Urządzenie doskonale radzi sobie z grafiką 2D i 3D, zapewnia płynne przewijanie ekranu i udoskonalone renderowanie stron WWW. Użytkownicy z pewnością docenią także wbudowany czytnik linii papilarnych, zapewniający bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

Ciekawą nowością jest energooszczędny tryb Ultra Power SavingMode, opracowany z myślą o sytuacjach awaryjnych, zapewniający działanie smartfona nawet przy minimalnym poziomie naładowania baterii.

s-image-sm-z910f-combination-black-dynamic

Samsung Z – specyfikacja techniczna:

 

Sieć LTE kat. 4 (150/50Mbps)
Wyświetlacz 4,8” HD Super AMOLED (1280 x 720)
 Procesor aplikacji  2,3 GHz, czterordzeniowy
System operacyjny Tizen 2.2.1
Aparat 8 MP (tył), 2,1 MP (przód)
Video Kodeki video: H.263, H.264(AVC), MPEG4, VC-1, Sorenson Spark, MP43, WMV7, WMV8Formaty video: MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, AVI, FLV, MKV
Audio Kodeki audio: MP3, AMR-NB/WB, AAC/ AAC+/ eAAC+, WMA, Vorbis, FLACFormaty audio: MP3, M4A, 3GA, AAC, OGG, OGA, WAV, WMA, AMR, AWB, FLAC, MID, MIDI, XMF, MXMF, IMY, RTTTL, RTX, OTA
Funkcje aparatu Mini mode, Quick Shot, Best Photo, Drama, Panorama, Dual Camera
Funkcje dodatkowe Tryb oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode
Program przyspieszający pobieranie Download Booster
S Health 3.0
Personalizacja kolorystyki
Czytnik linii papilarnych
Łączność WiFi: 802.11 a/b/g/n HT40, MIMO(2×2)GPS / GLONASBluetooth®: 4.0 BLEUSB: USB 2.0, NFC, IR Remote
Czujniki Akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, kompas, barometr, czujnik Halla, czujnik światła otoczenia RGB, skaner linii papilarnych, pulsometr
Pamięć RAM: 2GBPamięć wewnętrzna: 16GB, gniazdo kart microSD (do 64 GB)
Wymiary 138,2 x 69,8 x 8,5 mm, 136 g
Bateria 2600 mAh

*Producent zastrzega, że wszelkie funkcje, cechy, specyfikacje oraz inne informacje o produkcie, dotyczące m.in. jego zalet, stylistyki, cen, komponentów, parametrów, dostępności i możliwości mogą ulec zmianie bez wcześniejszego powiadomienia.

 

Źródło

Tizen (wym.: tajzen) – otwarty mobilny system operacyjny oparty na Linuksie, promowany przez Linux Foundation, rozwijany głównie przez firmy Samsung oraz Intel, a formalnie reprezentowany przez Tizen Association.

Tizen powstał na bazie SLP (Samsung Linux Platform), mobilnego systemu operacyjnego tworzonego przez firmę Samsung w ramach Platformy LiMo.

W pierwotnych zapowiedziach Tizen miał być następcą MeeGo, a niektóre z osób zaangażowanych w projekt MeeGo (głównie z ramienia Linux Foundation oraz Intela) skupiły swoją uwagę na projekcie Tizen. System ten nie jest jednak kompatybilny z MeeGo i nie jest możliwe uruchomienie aplikacji z tego systemu. Ostatecznie Tizen zawiera jedynie kilka mniejszych komponentów z systemu MeeGo, utworzonego z połączenia mobilnych systemów operacyjnych Maemo, stworzonego przez firmę Nokia oraz Moblin firmy Intel. Kod źródłowy i dokumentacja MeeGo jest nadal dostępna dla wszystkich, którzy chcą go używać lub rozwijać i jest wykorzystywany w projekcie Mer będącym rzeczywistą kontynuacją MeeGo.

Pierwsze wydanie Tizen miało miejsce w kwietniu 2012. Brana jest pod uwagę możliwość uruchamiania aplikacji systemu Android. W Tizen natywne API pochodzi z systemu mobilnego bada (OSP), dostępne są też narzędzia translacji aplikacji z systemu bada. Równorzędne znaczenie twórcy nadali API bazującemu na HTML 5 z bibliotekami takimi jak PhoneGap.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 631  razy.