65 cali od Samsunga

Firma Samsung poinformowała, że w sprzedaży pojawił się pierwszy model telewizora działającego w rozdzielczości 4K – Samsung LED Smart TV F9000.

 samsung-f9000-2

 

F9000 działa w rozdzielczości 3840 x 2160 pikseli, która jest również nazywana jako 4K. Jak sama nazwa wskazuje, jest to jakość 4-krotnie wyższa niż to, co aktualnie oferuje nam standard Full HD. Wysoki kontrast i głębia kolorów jest osiągana za pomocą technologii Micro Dimming Ultimate, która dzieli ekran na mniejsze części, dostosowując parametry każdej z nich z osobna.

Dzięki funkcji upscaling telewizor potrafi również przetworzyć dostępne aktualnie treści na rozdzielczość UHD. S Recommendation pozwala natomiast na odnalezienie programu lub też filmu, który cieszy się aktualnie największą popularnością wśród widzów. F9000 to także Smart Hub z różnymi aplikacjami, rozpoznawanie komend głosowych i gestów za pomocą kamery.

 

Źródło

 

Niebawem 84 i 110 cali!

Flagowy Samsung UHD S9 o przekątnej 84 cali to przyjemność za kwotę porównywalną z bardzo luksusowym samochodem, a nawet niewielkim domkiem za miastem.

Pokazywana na IFA 2013 110 calowa wersja z tej serii jest jeszcze droższa. Nie oznacza to jednak, że 4K będzie i pozostanie luksusem na zawsze. LG oficjalnie przyznaje się, że chce zalać rynek telewizorami 4K dla mas, a jej najbliższy konkurent, Samsung już proponuje serię telewizorów UHD F9000 w wysokich, ale już bliższych oczekiwaniom od nowości cenach.

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 603  razy.