Aluminiowa Nokia

Nokia 515 pod względem designu reprezentuje standardowy trend stosowany przez Nokię od lat – minimalizm, który powinien spodobać się wielu użytkownikom.

Telefon ma jedynie 11 milimetrów grubości, a aluminiowa obudowa dostępna będzie w dwóch kolorach – czarnym oraz białym.

Niewielkie wymiary sprawiają, że Nokia 515 może posłużyć jako drugi telefon, zaraz obok smartfona, do wykonywania połączeń telefonicznych. Dostępna będzie również wersja z Dual SIM.

Źródło

 

Wyposażona w obudowę wykonaną częściowo z aluminium Nokia 515 ma – zdaniem producenta – łączyć nowoczesne wzornictwo, wysokiej jakości materiały i najwyższą wydajność. Model ten jest dostępny w kolorze czarnym lub białym, a ekran osłania delikatnie zaokrąglone szkło Gorilla Glass 2. Telefon jest zgrabny, cechuje się miła dla oka, oszczędną stylizacją, a dzięki temu, że obudowa mierzy 11 mm grubości można go uznać za poręczny. Telefon Nokia 515 jest dostępny w dwóch wariantach: z pojedynczym i podwójnym slotem kart SIM (Easy Swap Dual SIM). Nokia 515 działa z kartami micro SIM.

nokia_515_2Nokia 515 oferuje szybką łączność z Internetem 3,5 G – HSDPA. Łączność HSDPA oraz kompresja danych w chmurze powodują, że przeglądanie stron internetowych za pomocą Nokii 515 jest nawet o 90% bardziej efektywne, dzięki czemu można zyskać jeszcze więcej w tym samym pakiecie danych. W telefonie są zainstalowane popularne aplikacje, takie jak Facebook, Twitter i Nimbuzz, a Mail for Exchange umożliwia sprawdzanie poczty służbowej i synchronizację kalendarzy oraz kontaktów. Telefon można również podłączyć do komputera stacjonarnego lub laptopa kablem USB i używać go jako modemu. Za pomocą zainstalowanej fabrycznie aplikacji Transfer można synchronizować kontakty bezpośrednio ze smartfonem Lumia lub innym urządzeniem z systemem Windows Phone 8 albo Android.

Nowy model Nokii wspiera ponadto technologię HD voice, zapewniając wysoką jakość połączeń nawet w głośnym otoczeniu – oczywiście pod warunkiem, że nasz operator wykorzystuje to rozwiązanie. Aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 megapikseli z lampą błyskową LED oferuje bogate opcje robienia, edycji i udostępniania zdjęć. Funkcja Slam stworzona przez firmę Nokia pozwala w prosty sposób udostępniać pliki np. zdjęcia, wizytówki, innym znajdującym się w pobliżu telefonom wyposażonym w Bluetooth. Wymiana plików następuje po zaledwie kilku kliknięciach bez potrzeby parowania urządzeń. Czas czuwania modelu w wersji z jedną kartą SIM sięga 38 dni, zatem przy normalnej eksploatacji możemy oczekiwać od 5 do 10 dni działania.

Źródło

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 367  razy.