CES 2014 – dźwięk od Samsunga

Firma Samsung Electronics, ogłosiła rozszerzenie oferty produktów audio, pozwalających na podniesienie jakości domowej rozrywki.

 

Bezprzewodowy system Samsung Shape Wireless Audio – Multiroom

System Shape umożliwia miłośnikom muzyki cieszenie się nią w dowolnym miejscu mieszkania i jednoczesne korzystanie z wielu źródeł dźwięku. Wielofunkcyjne głośniki można wykorzystać same bądź połączyć ze stacją centralną (Hub) i dodatkowymi głośnikami M7 albo nowymi M5 w celu stworzenia wielokanałowego systemu surround obejmującego wiele pokoi.

ces-m5-speakerProsta instalacja typu plug-and-play sprawia, że skonfigurowanie sieci złożonej z różnych produktów audio-video firmy Samsung zajmuje tylko chwilę: wystarczy podłączyć elementy Shape i opcjonalny Hub do routera, podłączyć wszystko do zasilania i pobrać na smartfona darmową aplikację do kontroli głośników i źródeł dźwięku.

Shape zapewnia dźwiękową harmonię w każdym pokoju, niezależnie od tego, jak jest urządzony. Niepowtarzalne wzornictwo głośników powoduje, że można je umieścić w różnych miejscach – idealnie wpasowują się w kąty pokoju, a dodatkowo można je ustawić zarówno w pozycji pionowej, jak i poziomej.

 

Zestawy głośnikowe Soundbar firmy Samsung

Zestawy głośnikowe Soundbar HW-H750 wzmacniają doznania wytwarzane przez dowolny domowy system audio-video o 320 watów doskonałego dźwięku. Ich barwne, potężne brzmienie łączy w sobie ciepło i naturalność wzmocnienia analogowego z najnowszymi osiągnięciami technologii cyfrowej i zwiększa przyjemność z korzystania z zestawu kina domowego.

ces-hw-h750-sound-barHW-H750 dzięki eleganckiemu, metalicznemu wzornictwu połączony z telewizorem o dużym ekranie wygląda równie dobrze, jak brzmi. Ten zestaw głośników również należy do wydłużającej się listy produktów kompatybilnych z bezprzewodowym systemem Samsung Shape Wireless Audio – Multiroom.

Zestaw głośnikowy typu Sound Stand HW-H600 został zaprojektowany z myślą o telewizorach o przekątnej od 32 do 55 cali. Technologia wielokierunkowa sprawia, że to bardzo cienkie urządzenie (3,5 cm) zapewnia bogaty dźwięk imitujący konfigurację z czterema głośnikami i dwoma subwooferami. Sound Stand to idealny dodatek do telewizora w sypialni albo telewizora umieszczonego w pokoju, gdzie nie ma miejsca na bardziej rozbudowany zestaw audio.

Oba zestawy głośnikowe można łatwo bezprzewodowo połączyć z telewizorem. Obsługują one również funkcję Sound Connect telewizorów firmy Samsung, która umożliwia nadawanie dźwięku z telewizora przez interfejs Bluetooth. Dzięki temu ich instalacja w domu jest bardzo łatwa. Bluetooth pozwala też użytkownikom połączyć zestawy głośnikowe z różnymi urządzeniami mobilnymi i cieszyć się takim samym doskonałym dźwiękiem.

 

MX-HS8500 GIGA

MX-HS8500 GIGA, pierwszy na świecie zintegrowany komponentowy zestaw audio na kółkach, doskonale przydaje się wszędzie tam, gdzie potrzeba potężnego dźwięku i niezwykle zróżnicowanego, wprowadzającego w odpowiedni nastrój oświetlenia. Przenośny system MX-HS8500 o mocy 2500 W rozkręci każde towarzystwo swoim niesamowitym dźwiękiem.

ces-mx-hs8500-giga-sound-systemPotężne brzmienie MX-HS8500 to zasługa zestawu doskonale zaprojektowanych głośników. Technologia Cloth Wave Edge zmniejsza masę systemu wibracyjnego i zwiększa ciśnienie dźwięku, nadając mu odpowiednią siłę i „uderzenie”, natomiast wielowarstwowa membrana głośnika zapewnia jednocześnie sztywność i elastyczność niezbędną dla osiągnięcia mocnych i czystych niskich tonów. 15-calowe subwoofery osiągają częstotliwości 35 Hz i sprawiają, że imprezowicze czują basy w swoich kościach. Jakikolwiek nastrój jest potrzebny, MX-HS8500 potrafi go zapewnić dzięki swoim różnorodnym efektom świetlnym. Zestaw oferuje osiem efektów didżejskich, w tym funkcję panoramy, którą można połączyć z siedmioma kolejnymi efektami, co daje w sumie piętnaście sposobów na stworzenie odpowiedniej atmosfery za pomocą światła.

Dzięki wyposażeniu w kółka, mobilny zestaw MX-HS8500 można po zakończeniu imprezy łatwo przemieścić i wykorzystać do innego rodzaju rozrywki. Nowy kodek hi-fi Bluetooth firmy Samsung umożliwia błyskawiczne podłączenie głośników MX-HS8500 do telewizora i cieszenie się doskonałej jakości dźwiękiem podczas oglądania ulubionych filmów czy programów sportowych.

 

Zestaw kina domowego HT-H7730WM – dźwięk high-definition dla telewizorów high-definition

Oszałamiająco szerokie pole dźwiękowe i technologia oferowana wyłącznie przez firmę Samsung sprawiają, że zestaw kina domowego HT-H7730WM zapewnia doznania nieosiągalne dla innych domowych systemów audio-video. Dzięki umowie partnerskiej z DTS, liderem na rynku cyfrowych rozwiązań audio, Samsung jako jedyny producent elektroniki użytkowej na świecie zaoferuje w 2014 roku nowy kodek DTS Neo: Fusion II – najnowocześniejszą technologię, która pozwala stworzyć wirtualny odpowiednik zestawu 9.1 dzięki interpolacji materiału źródłowego. Zapewnia to odczucia dźwiękowe o takiej głębi i przestrzenności, że odbiorca nie może się oprzeć wciągnięciu w wir akcji. Wyobraź sobie dźwięk helikopterów tak realistyczny, że słuchacz czuje się, jakby rzeczywiście przelatywały mu nad głową. Taki realizm jest możliwy dzięki objęciem sufitem dźwiękowym również tyłu sceny.

ces-ht-h7730wm-blu-ray-home-entertainment-systemZa moc dźwięku w HT-H7730WM odpowiada wzmacniacz, który łączy najlepsze cechy dwóch rodzajów sprzętu – ciepło analogowych lamp elektronowych z wydajnością wzmocnienia cyfrowego. Audiofile na pewno docenią naturalne brzmienie, obejmujące całe słyszalne pasmo oraz niemal zupełnie pozbawione zniekształceń lub przycinania charakterystycznego dla gorszych wzmacniaczy cyfrowych.

Imponujące pionowe kolumny mieszczą nie tylko głośniki średnich i wysokich tonów, ale również przednie głośniki górne, które można odchylić ku górze, tworząc tym samym kanał dźwiękowy do przekazywania wrażenia wysokości i sprawiając, że dźwięk surround staje się jeszcze bardziej realistyczny. W rezultacie HT-H7730WM osiąga pełne możliwości zestawu 7.1 przy wykorzystaniu jedynie sześciu głośników (2 kolumny pionowe, 2 bezprzewodowe satelity tylne, 1 głośnik centralny i 1 subwoofer).

Odtwarzacz Blu-ray dołączony do zestawu oferuje rozdzielczość dwukrotnie wyższą od standardowego 1080p i zapewnia realistyczny, pełen żywych kolorów obraz. Dzięki wbudowanemu procesorowi UHD Upscale Processor, czyli układowi konwertującemu obraz w tradycyjnym formacie telewizyjnym lub w high-definition do formatu Ultra High-Definition (rozdzielczości czterokrotnie większej niż 1080p) HT-H7730WM sprawia, że jego użytkownicy będą gotowi na nadejście sprzętu telewizyjnego nowej generacji.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 1196  razy.