CES 2014 – Smart Home Samsunga

Na CES 2014 w Las Vegas Samsung przedstawił Smart Home, usługę umożliwiającą połączenie i zarządzanie telewizorami Smart TV, sprzętem agd i smartfonami za pośrednictwem jednej zintegrowanej platformy.

Unikalną cechą Smart Home jest możliwość kontrolowania połączonych urządzeń domowych i osobistych za pośrednictwem jednej aplikacji. Wśród urządzeń kompatybilnych ze zintegrowaną platformą i serwerem Smart Home znajdą się lodówki, zmywarki, telewizory Smart TV, aparaty cyfrowe, smartfony, a nawet zegarek GALAXY Gear.

ue65f9005stxxe-001-front-blackPoczątkowo Smart Home będzie oferował trzy podstawowe funkcje umożliwiające łączenie się z urządzeniami domowymi z dowolnego miejsca w dowolnej chwili: Device Control (Sterowanie urządzeniami), Home View (Podgląd domu) i Smart Customer Service (Serwis Użytkownika Smart Home).

Device Control pozwoli użytkownikom wykorzystać urządzenia mobilne lub telewizor Smart TV do monitorowania i kontrolowania sprzętów domowych, na przykład do włączania klimatyzacji lub oświetlenia. Będzie można to robić zarówno z wnętrza, jak i spoza domu, a nawet podczas podróży zagranicznej. Jedno dotknięcie ekranu w dedykowanej aplikacji Smart Home umożliwi sterowanie jednym bądź wieloma urządzeniami jednocześnie z dowolnego miejsca na świecie.

Smart Home pozwoli również korzystać z komend głosowych na wszystkich urządzeniach sterujących. Kiedy użytkownik powie „Wychodzę” do swojego zegarka GALAXY Gear, oświetlenie i wybrane sprzęty wyłączą się. Słowo „Dobranoc” wypowiedziane do pilota Smart TV wyłączy telewizor i sprawi, że światła zaczną stopniowo gasnąć, przygotowując się do pory snu. Użytkownicy będą też mogli wykorzystywać kontrolę głosową w aplikacji na smartfony jako przyjemną i wygodną metodę komunikowania się ze swoimi sprzętami.

Za sprawą Home View użytkownicy będą mogli na bieżąco oglądać na ekranie smartfona wnętrze swojego domu za pośrednictwem kamer wbudowanych w sprzęty domowe. Dodatkowo Smart Customer Service poinformuje użytkowników, kiedy będzie się zbliżał czas serwisowania urządzeń bądź uzupełnienia odpowiednich materiałów eksploatacyjnych, a także zapewni wsparcie w uzyskaniu odpowiedniego serwisu.

Usługa Smart Home zostanie w pierwszej kolejności wprowadzona do wybranych telewizorów Smart TV, sprzętów gospodarstwa domowego i smartfonów. W miarę upływu czasu usługą będą obejmowane kolejne produkty zarówno firmy Samsung, jak i innych producentów.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 550  razy.