CES 2014 – 4K od Sony

Sony oferuje pełny ekosystem 4K, obejmujący rejestrację, produkcję i odtwarzanie materiałów w tym formacie. Składają się na niego między innymi nowe telewizory z ekranami o różnej wielkości, pierwszy na świecie multimedialny odtwarzacz 4K i serwis z materiałami do pobrania, jak również kamery 4K powszechnego użytku.

Oferta telewizorów 4K Ultra HD BRAVIA powiększy się o flagowy model X95 z 85 calowym ekranem. Zastosowany w nim system X-tended Dynamic Range PRO z unikatowym algorytmem sterowania podświetleniem znacznie rozszerza zakres dynamiczny jasności, co przekłada się na większą jasność bieli i głębszą czerń.

FDR-AX100EOferta modeli 4K Ultra HD BRAVIA powiększy się również o serię X9 o nowej konstrukcji „Wedge”. Jej wyróżnikiem jest mniejsza ilość potrzebnego miejsca przy instalacji na podstawie albo na ścianie. Dodatkową zaletą jest wbudowany głośnik nisko- i wysokotonowy oraz subwoofer, które w połączeniu wytwarzają bogatszy, wciągający dźwięk. Wszystkie modele BRAVIA 4K z oferty na 2014 rok, włącznie z nową serią X85, są wyposażone w sprzętowy dekoder Sony 4K 60P HEVC, który ułatwia odtwarzanie różnych formatów 4K.
Sony wprowadza ponadto cztery telewizory BRAVIA Full HD. Ich wyróżnikami są nowe rozmiary ekranów, dodatkowe możliwości wyświetlania i bogatszy zestaw funkcji interaktywnych. We wszystkich nowych modelach wykorzystano procesor obrazu Sony X Reality™ PRO, który nadaje obrazowi dokładniejszy, bardziej realistyczny wygląd.

BRAVIA 4K Ultra HD TV X9Dla zapewnienia nabywcom jeszcze bogatszej oferty treści 4K, Sony współpracuje z różnymi dostawcami materiałów, takimi jak serwis fotograficzny 500px, serwis z filmami YouTube i innymi. Rozszerzono również zakres współpracy z serwisem Netflix, który obecnie będzie dostarczał użytkownikom telewizorów BRAVIA materiały w formacie 4K. Oprócz tego, serwis PlayMemories Online stanie się dostępny dla posiadaczy telewizorów BRAVIA z 27 krajów.

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 676  razy.