FIFA World Cup w formacie 4K

Niestety, tylko oficjalny film…

Sony Corporation („Sony”) i FIFA poinformowały o planowanej współpracy nad różnymi inicjatywami 4K, które będą realizowane podczas mistrzostw świata FIFA World Cup 2014. Obejmą one produkcję oficjalnego filmu FIFA World Cup 2014 w formacie 4K Ultra HD oraz całościową realizację w formacie 4K trzech meczów. Inicjatywy te przyczynią się do dalszego rozwoju treści 4K. Najważniejsza impreza światowego futbolu odbędzie się w Brazylii od 12 czerwca do 13 lipca.

_DSC1180

Bardzo cieszymy się, że podczas mistrzostw świata FIFA World Cup, będących jedną z największych światowych imprez sportowych, możemy zaoferować widzom zupełnie nową jakość doznań wizualnych — mówi Soichi Kawachi, wiceprezes Sony odpowiedzialny za współpracę z FIFA. — Wykorzystując we współpracy z FIFA naszą najnowocześniejszą technologię 4K oraz zaawansowane produkty i rozwiązania, możemy zaoferować całkowicie zniewalające wrażenia, których źródłem będzie głębia i intensywność obrazu 4K, a w rezultacie oddać emocje towarzyszące meczom w Brazylii.

_DSC1161

FIFA ma piękną kartę w historii wykorzystania innowacji na tej sztandarowej imprezie — mówi dyrektor FIFA TV Niclas Ericson. — Naszą intencją jest stworzeniem fanom piłki nożnej z całego świata najlepszych warunków do oglądania i przeżywania meczów. Cieszymy się zatem perspektywą współpracy z Sony przy włączaniu technologii 4K do naszych planów produkcji. 4K zapewnia widzom z całego świata nowy jakość oglądania i otwiera nowy rozdział w historii transmisji imprez sportowych.

Podczas tegorocznych mistrzostw świata Sony i FIFA wykorzystają doświadczenia zdobyte w ramach licznych próbnych produkcji 4K. Posłużą one do utrwalenia emocjonujących momentów, szybkości i energii spotkań piłkarskich na najwyższym światowym poziomie. Technologia 4K pozwoli z niespotykaną dotąd precyzją uchwycić dynamizm padających bramek, mimikę twarzy zawodników i emocje kibiców. W rezultacie widz będzie mógł czuć się jak na stadionie. W dalszej perspektywie Sony i FIFA zintensyfikują współpracę w dziedzinie produkcji 4K, tak aby widowisko i emocje towarzyszące mistrzostwom świata FIFA World Cup 2014 mogły być udziałem jeszcze szerszego kręgu widzów z całego świata.

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 385  razy.