Jak wybierać akcesoria GoPro?

Coraz więcej osób korzysta z kamer GoPro, aby mieć pewność, że podczas uprawiania sportów ekstremalnych, czy też w trakcie dalekich podróży zapiszą bez problemu wszystkie przeżycia, uzyskując materiał wysokiej jakości.

 

Kamera ta daje sporo możliwości. Tak samo zaś, jak ważny jest wybór odpowiedniego sprzętu – na podobnej zasadzie należy pamiętać o doborze akcesoriów.

gopro hero 4 silver kamera sportowa

Podstawowe akcesoria GoPro

Kamera GoPro to sprzęt, który przyda się zarówno amatorom, jak i zawodowcom. Utrwalić można będzie: najlepsze przeżycia z wyjazdów zagranicznych, triki podczas wyczynowej jazdy na rowerze, lub wrażenia z nurkowania. Dodatkowo, można zrobić przy użyciu tej kamery idealne selfie, ze świetnymi widokami w tle. Jednak, aby mieć taką szansę nie można zapomnieć o wcześniejszym zakupie GoPro akcesoria, ponieważ bez nich nie byłoby możliwe robienie zdjęć oraz kręcenie filmów w każdych warunkach. Podstawowe akcesoria, jakie znaleźć można w każdym specjalistycznym sklepie to: uchwyty, mocowania, baterie i ładowarki, etui i pokrowce, a także części zamienne takie jak dodatkowy panel LCD Touch BlackPac. Oczywiście, podczas wyboru tego rodzaju sprzętu przede wszystkim należy kierować się rodzajem posiadanej kamery, by później nie było kłopotu z obsługą sprzętu. Są też inne zasady, o jakich warto wiedzieć, zwłaszcza, kiedy dopiero zaczyna się przygodę z kamerami GoPro. W końcu, przy nagrywaniu filmów w trudnych warunkach należy posiadać szereg akcesoriów ułatwiających poszczególne zadania. Należy więc dokupić takie rzeczy dzięki jakim korzystanie z kamery sportowej okaże się prostsze.

 

Które akcesoria GoPro wybierać?

Jednym z ważniejszych akcesoriów, jakie należy posiadać jest na pewno zapasowa Battery BacPac, ponieważ kręcenie filmów w ekstremalnych warunkach wymaga posiadania mocnej baterii. Taka dodatkowa bateria, kiedy zostanie podłączona do kamery podwoi czas pracy na akumulatorze. Następnie, ważne są wszystkie akcesoria montażowe, wśród których jest również uchwyt 3-Way. Jak wiadomo, kręcenie „z ręki” w czasie jazdy na nartach gdy się pragnie uchwycić niecodzienną panoramę nie zawsze jest wygodne lub wręcz możliwe. Dlatego, GoPro akcesoria montażowe  okazują się tak niezbędne. Specjalne uchwyty pozwalają przymocować kamerę do odpowiedniego podłoża: na kaskach, rurach, ramach lub kierownicach. Poza tym, można wybrać też takie, które idealnie nadają się do umocowania na klatce piersiowej albo na nadgarstkach. Przegląd akcesoriów obejmuje również wcześniej wspomniany ekran LCD ponieważ nie wszystkie modele kamery GoPro są w niego wyposażone. Po zakończeniu zdjęć można dzięki specjalnemu ekranowi ponownie przeglądać cały materiał.  Dobrze jest też zaopatrzyć się w klucz GoPro The Tool dzięki któremu naprawi się szybko podstawowe usterki, jakie mogą powstać w czasie kręcenia.

 

Czym się kierować?

Podczas zakupu akcesoriów GoPro należy głównie kierować się tym, w jakim celu chcemy korzystać z kamery. Przykładowo, zakup karty pamięci zależy od tego, jak wiele materiału chcemy nagrać.. Jeśli ktoś pragnie kręcić  filmy z dużych wysokości i o doskonałej jakości dźwięku to nie może zapominać o mikrofonach, quadrocopterze sterowanym za pomocą pilota. Najważniejsza w akcesoriach do kamer GoPro jest ich kompatybilność. Należy bowiem mieć stuprocentową pewność, że zakupione części są kompatybilne z tym modelem kamery, jaki posiadamy. Każdy powinien kierować się tym, żeby zwiększać funkcjonalność posiadanego sprzętu. I to właśnie pod tym kątem należy dobierać wszystkie akcesoria. Wówczas można spodziewać się idealnych ujęć.

Zapraszamy na www.360sklep.pl.

 
 

Katagoria: porady RTV
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 2 lata temu.
Publikacja była czytana: 8214  razy.