Jakie telewizory są najpopularniejsze?

Skąpiec.pl prześledził preferencje swoich użytkowników i na ich podstawie ustalił, jakimi kryteriami kierują się internauci zainteresowani zakupem telewizora. Portal na1miejscu jest patronem medialnym badań.

 

Analizując wybory z trzech ostatnich miesięcy, wyraźnie widać, że dla użytkowników serwisu Skąpiec.pl największe znaczenie ma rozmiar telewizora, jego marka oraz technologia. Dla niemal 35% internautów to przekątna odgrywała najważniejszą rolę. Prym wiodły telewizory 32- i 42-calowe. Ponad 22% użytkowników porównywarki zaczynało swoje poszukiwania od wyboru producenta telewizora – najpopularniejsze okazały się modele marek Samsung, LG i Sony.

Wśród dostępnych technologii zdecydowanie najczęściej wybieraną okazała się technologia LED – zaznaczało ją prawie 80% internautów. Zaraz za nią uplasowały się plazmy (11,28%) i telewizory LCD (5,83%).

Niewielkim zainteresowaniem cieszyła się częstotliwość odświeżania (8,86%). Internauci, którzy kierowali się tym parametrem, szukali telewizorów 100-, 200- oraz 400-hercowych.

Spośród dodatkowych funkcji, które posiadają nowoczesne telewizory, niezbędne dla 35% internautów okazało się Wi-Fi. Mniejszą popularnością cieszyły się w ostatnich miesiącach telewizory 3D, których szukało niespełna 18% użytkowników. Telewizory z zakrzywionym ekranem, które niedawno pojawiły na rynku, nie wzbudzają jeszcze dużego zainteresowania konsumentów.

Nie bez znaczenia dla poszukujących idealnego modelu telewizora okazała się również rozdzielczość. Zdecydowaną przewagą cieszyły się w ostatnim czasie telewizory Full HD (71%). Coraz bardziej zyskują na uwadze również telewizory 4K. Co czwarty użytkownik, korzystający z filtra „Rozdzielczość” wybierał właśnie ten rodzaj urządzenia. Pierwszą trójkę zamykają telewizory HD Ready (3,63%).

Pełny raport do pobrania

 

raport_telewizory_okladka

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 475  razy.