Muzyka bez granic – bezprzewodowe głośniki Sony

Firma Sony powiększa swoją ofertę przenośnych głośników bezprzewodowych o nieduże i lekkie modele SRS-X2 i SRS-X3, które doskonale sprawdzą się przy słuchaniu muzyki z urządzeń mobilnych w pomieszczeniach i na powietrzu.

SRS-X2_W_Situation_3-1200

Łączenie urządzeń i strumieniową, bezprzewodową transmisję dźwięku umożliwia technologia Bluetooth, a jeśli używany smartfon lub tablet jest wyposażony w technologię NFC, w celu nawiązania łączności i rozpoczęcia odtwarzania wystarczy go przyłożyć do głośnika.

 

Głośnik bezprzewodowy SRS-X3

Głośnik SRS-X3 zmienia telefon, tablet lub urządzenie mobilne w przenośny zestaw audio, łączący ergonomię, wytrzymałość i niezwykle mocny bas z wzornictwem na wysokim poziomie. Nowy model — podobnie jak większe, wcześniej wprowadzone głośniki SRS-X9, SRS-X7 i SRS-X5 — należy do linii wzorniczej „Definitive Outline”, która przyczynia się do poprawy jakości dźwięku i harmonizuje z wystrojem praktycznie każdego wnętrza.

SRS-X3_Black_XperiaZ1-1200Konstruktorom głośnika udała się rzecz z pozoru niemożliwa: połączenie małych wymiarów z zaskakująco mocnym basem. Uzyskano go przez zastosowanie dwóch membran biernych, umieszczonych z przodu i z tyłu obudowy. Całkowita moc pełnozakresowych głośników wynosi 20 W. Wysoka jakość brzmienia to zasługa unikatowej technologii ClearAudio+, powstałej dzięki doświadczeniu Sony w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów. Użytkownik ma ponadto do dyspozycji różne tryby dźwięku, które wytwarzają bardziej rozległą przestrzeń akustyczną.

Głośnik jest wyposażony w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na 7 godzin i bardzo przydaje się przy słuchaniu muzyki na powietrzu. Do jego ładowania można użyć przewodu USB micro lub bardziej wydajnego zasilacza sieciowego z przejściówką USB micro. Przenoszenie głośnika ułatwia dedykowane, składane etui. Do bezprzewodowego, strumieniowego przesyłania muzyki można wykorzystać technologie Bluetooth® i NFC. Po nawiązaniu takiego połączenia głośnik SRS-X3 pełni także funkcję zestawu głośnomówiącego do telefonu, a po zakończeniu rozmowy pozwala błyskawicznie powrócić do słuchania nagrań.

 

Głośnik bezprzewodowy SRS-X2

Model SRS-X2 idealnie nadaje się do zabrania na powietrze: choć mieści się w ręce, umożliwia reprodukcję mocnego dźwięku. Małe wymiary nie oznaczają gorszego brzmienia. Przeciwnie, jego poprawę gwarantuje między innymi technologia ClearAudio+ oraz różne tryby dźwięku. Podczas słuchania nagrań na powietrzu istotnym atutem będzie lekkość i trwałość obudowy.

SRS-X2_black_XperiaZ1-1200Z myślą o łatwym strumieniowym odtwarzaniu muzyki głośnik SRS-X2 jest wyposażony w łącze Bluetooth® oraz technologię NFC. W rezultacie odtwarzanie sprowadza się do prostego zetknięcia urządzeń i nie wymaga użycia żadnych przewodów. Urządzenie jest wyposażone w wewnętrzny akumulator, który wystarcza nawet na pięć godzin słuchania. Do ładowania można używać przewodu USB micro lub zasilacza sieciowego USB.

 

 Dane techniczne

SRS-X3

SRS-X2

Dane ogólne

Wymiary (szer. × wys. × gł.) Około 185 x 67 x 66 mm Około 171 x 60,5 x 56,5 mm
Waga Około 850 g Około 500 g
Dostarczane wyposażenie Zasilacz sieciowy USB z przewodem USB micro (1 szt.) Zasilacz sieciowy USB z przewodem USB micro (1 szt.), etui (1 szt.)

Mikrofon

Typ Elektretowy, pojemnościowy Elektretowy, pojemnościowy
Charakterystyka kierunkowa Wszechkierunkowa Wszechkierunkowa

Zasilanie

Źródło zasilania Zasilacz sieciowy (USB) / Wbudowany akumulator litowy Zasilacz sieciowy (USB) / Wbudowany akumulator litowy
Czas pracy akumulatora (połączenie Bluetooth) Około 7 h Około 5 h

Głośnik

Głośniki Pełnozakresowy: średnica około 34 mm x 2 Pełnozakresowy: średnica około 45 mm x 2
Typ obudowy Membrana bierna Bass reflex
Pasmo przenoszenia 60 – 16 000 Hz 100 – 20 000 Hz

Wzmacniacz

Maksymalna moc wyjściowa 20 W: głośniki pełnozakresowe:
2 x 10 W
20 W: głośniki pełnozakresowe:
2 x 10 W

Technologie dźwięku

ClearAudio+ Tak Tak

Bluetooth

System łączności Specyfikacja Bluetooth 2.1 + EDR Specyfikacja Bluetooth, wersja 3.0
Maksymalny zasięg łączności Około 10 m w linii wzroku Około 10 m w linii wzroku
Zgodność z profilami Bluetooth A2DP, AVRCP, HFP, HSP A2DP, AVRCP, HFP, HSP
Obsługiwane kodeki SBC SBC
Podłączanie NFC Tak Tak
Wejścia Wejście audio / Złącze USB micro (do ładowania głośnika) Wejście audio / Złącze USB micro (do ładowania głośnika)

 

Nowe przenośne głośniki bezprzewodowe SRS-X3 i SRS-X2 będą do nabycia w Europie od lipca 2014 r.

 

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 355  razy.