Najgłębiej zamontowane, największe ekrany Samsunga

Ekrany firmy Samsung zamontowane w Kopalni Soli w Wieliczce mogą poszczycić się mianem najgłębiej położonej instalacji LFD w kraju, natomiast zielonogórskie Centrum Monitorowania Alarmów wzbogaciło się o największą w Polsce ścianę wizyjną, złożoną z trzydziestu 55-calowych monitorów UD55A.

 

Najgłębiej zamontowane

Na głębokości 125 metrów, w komorze Wincentego Witosa w Kopalni Soli „Wieliczka” firma Positive zainstalowała na początku 2013 roku ścianę wideo składającą się z 16 wyświetlaczy Samsung 460UT. Połączone ekrany o łącznych wymiarach 4,1 na 2,4 metra są częścią wyposażenia podziemnego placu zabaw.

Samsung-Wieliczka

Interaktywna ściana pozwala dzieciom uczestniczyć w emocjonujących grach inspirowanych historią Kopalni Soli „Wieliczka”, geologią solnego złoża oraz górniczymi tradycjami. Videowall służy zatem zarówno zabawie jak i nauce, ale może też być wykorzystywany do celów prezentacyjnych i konferencyjnych – mówi Marian Leśny, Prezes Zarządu Kopalni Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z.o.o. – Zwiezienie całego sprzętu pod ziemię oraz jego transport do komory Witosa stanowiły duże wyzwanie. Niemniej z pomocą wielickich górników wszystko udało się znakomicie – dodaje.

Kopalnia Soli „Wieliczka” działa nieprzerwanie od średniowiecza, co czyni ją jedną z najstarszych europejskich firm. W roku 1978 zabytkowa kopalnia znalazła się w grupie 12 obiektów otwierających prestiżową Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO. Współcześnie w Wieliczce nie wydobywa się już soli. Kopalnia znana jest przede wszystkim jako atrakcja turystyczna, sanktuarium, uzdrowisko, miejsce wydarzeń kulturalnych i sportowych oraz imprez. Kopalnia Soli „Wieliczka” to najliczniej odwiedzany podziemny obiekt na świecie. Dowiedz się więcej na: www.kopalnia.pl

 

Największe

Zielonogórskie Centrum ITM dysponuje aktualnie największą ścianą wizyjną o zastosowaniu przemysłowym w Polsce. Ma ona wymiary 7,3 na 3,4 metra i składa się z trzydziestu 55-calowych ekranów UD55A firmy Samsung o łącznej powierzchni ponad 25 m2. Dzięki wyjątkowo cienkiej ramce o grubości zaledwie 5,5 mm, połączone monitory funkcjonują niemalże jak jeden ekran o sumarycznej rozdzielczości przeszło 60 milionów pikseli. Ze względu na swoje profesjonalne zastosowanie, wyświetlacze UD55A przystosowane są do pracy w trybie 24-godzinnym, a ich doskonałe parametry gwarantują, że obraz ze ściany wizyjnej jest widoczny bez jakichkolwiek zakłóceń z każdego stanowiska operatorskiego.

Samsung-centrum-alarmow

Zielonogórskie Centrum Monitorowania Alarmów firmy ITM Poland to warta ponad 15,4 miliona zł inwestycja zrealizowana przy wsparciu unijnego programu „Innowacyjna Gospodarka”. Centrum zostało oddane do użytku na początku 2013 roku i świadczy usługi monitorowania sygnałów dla firm z branży security z całej Polski. Więcej informacji na stronie: www.itmpoland.pl

Źródło
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1114  razy.