Projektory kina domowego Sony

Podczas targów IFA 2013 Sony przedstawiło dwa wiodące projektory kina domowego, projektor 4K VPL-VW500ES i projektor Full HD 3D, VPL-HW55ES. Oba projektory zostały zaprojektowane w celu dostarczenia obrazu w kinowej jakości w domu dzięki przełomowej technologii Sony.

 

Projektor kina domowego 4K VPL-VW500ES

Projektor VPL-VW500ES wyświetla obrazy 4K z rozdzielczością 4096 x 2160 (zgodnie ze standardem DCI). Jest to możliwe dzięki zastosowaniu paneli SXRD o natywnej rozdzielczości 4K, które wykorzystują doświadczenie firmy Sony zebrane na rynku profesjonalnego kina cyfrowego.

Sony 4K VPL-VW500ES

Ponadto, projektor jest zgodny z najnowszym standardem HDMI, HDMI 2.0, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać treści w jakości 4K/60P*, dzięki czemu ruch jest bardziej płynny bez konieczności elektronicznego ulepszania pikseli. Obsługujący natywną rozdzielczość 4K projektor VPL-VW500ES wykorzystuje także wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do Super Resolution 4K, o nazwie Reality Creation. Funkcja ta znacząco podnosi jakość wyświetlanych obrazów w jakości 1080p, pozwalając na oglądanie materiałów w rozdzielczości 4K lub 3D dostępnych na płytach Blu-ray.

Co więcej, projektor VPL-VW500ES wykorzystuje unikalny algorytm zwiększania jakości do 4K, przeznaczony do płyt Blu-ray typu “Mastered in 4K” dostarczanych przez Sony Picture Entertainment, który pozwala oglądającemu cieszyć się jeszcze lepszym obrazem w natywnej rozdzielczości 4096 x 2160.

 

Projektor Full HD 3D VPL-HW55ES

Projektor Full HD 3D VPL-HW55ES to następna generacja powszechnie uznanego i nagradzanego projektora Sony VPL-HW50ES, zaprezentowanego na IFA w 2012 roku.

Sony Full HD 3D VPL-HW55ES

Zwiększona wydajność świetlna i zoptymalizowany blok optyczny umożliwia projektorowi VPL-HW55ES osiągnąć jasność 1 700 ANSI lumenów, zapewniając lepszą jakość obrazu w dobrze oświetlonych pomieszczeniach. Projektor VPL-HW55ES posiada trwałą lampę zdolną pracować 5 000 dzięki ulepszonemu systemowi chłodzenia lampy.

Posiada on ulepszony silnik optyczny, technologię zwiększania kontrastu oraz technologię Advanced Iris3, które pozwalają na osiągnięcie dynamicznego współczynnika kontrastu wynoszącego ponad 120 000:1. Zwiększa to poziomy czerni i bieli bez uszczerbku dla szczytowej jasności w celu wydobycia jak największej ilości szczegółów w ciemniejszych scenach. Zawiera funkcje dodatkowe, takie jak tryby Bright Cinema i Bright TV Sonymode i panele SXRD, dodatkowo zwiększając jakość obrazu 3D. Projektor wykorzystuje także technologię Reality Creation firmy Sony.

 

 Źródło: materiały Sony

 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 5 lat temu.
Publikacja była czytana: 1114  razy.