Tunery radiowe są świetnym rozwiązaniem dla każdego miłośnika dźwięków, nie tylko samej muzyki. Tunery dzięki wykorzystywaniu nowoczesnej technologii doskonale sprawdzają się jako mechanizmy wzbogacające wyjściowy dźwięk fali radiowej, nadając mu zupełnie nową jakość. Tunery radiowe są w stanie przekształcić dźwięk analogowy w cyfrowy, stając się nieodzownym narzędziem pracy w każdym studiu dźwiękowo-nagraniowym.

Tunery radiowe często są wykorzystywane przez pasjonatów muzycznych w złożonych wieżach segmentowych, gdzie poszczególne komponenty składają się na tworzenie określonych funkcji wzmacniających czystość oraz barwę dźwięku.


5

Pioneer N-30-S

Cena  1229 
Odtwarzacz sieciowy to niezbędny element każdego domowego systemu rozrywki, a Pioneer N-30 doskonale spełni wszelkie oczekiwania fanów muzyki w każdym formacie. Wystarczy podłączyć ten odtwarzacz do amplitunera AV żeby uzyskać dostęp do całej gamy cyfrowych plików muzycznych, w tym także tych zapisanych na urządzeniach typu iPod, iPhone i iPad. Podłączenie tych nośników odbywa sią za pomocą złącza USB, które jednocześnie pozwala na bezpośrednie połączenie z domowym komputerem. Niezwykle wysoka jakość dźwięku jest gwarantowana dzięki wysokiej rozdzielczości odtwarzania oraz wysokiej klasy podzespołom. Precyzyjny wewnętrzny zegar taktujący, możliwość podłączenia modułu WiFi oraz współpracy przez Bluetooth dopełniają całości tego niezwykłego urządzenia.

4

Denon DNP-730AE

Cena  1799 
Dzięki wbudowanej bezprzewodowej technologii Wi-Fi, DNP-730AE łączy się z Internetem za pośrednictwem sieci domowej, otwierając świat muzyki z internetowych stacji radiowych, a także usługi subskrypcji streamingu Spotify poprzez najnowszą aplikację Spotify Connect. Wbudowana technologia AirPlay pozwala słuchać ulubionych utworów bezprzewodowo z przenośnego urządzenia z systemem iOS, w tym iPhone, iPod touch i iPad. Certyfikat DLNA 1.5 umożliwia podłączenie do komputera PC lub Mac za pośrednictwem domowej sieci przewodowej lub bezprzewodowej i zyskanie dodatkowych możliwości streamingu.

3

Rotel RT-11

Cena  1299 
Dla wielu entuzjastów muzyki w zaawansowanym systemie hi-fi wciąż nie ma miejsca dla czegoś więcej niż tradycyjny tuner stereo. Rotel RT-11 V2 oferuje bardzo zaawansowaną reprodukcję zarówno audycji FM, jak i DAB+, i jest perfekcyjnym rozwiązaniem dla tych, którzy po prostu szukają wspaniale brzmiącego odbiornika radiowego. Mimo że RT-11 V2 jest tradycyjnym tunerem, nie znaczy to, że zgubił charakterystyczną dla serii 12 umiejętność wiernego prezentowania dźwięku i dostarczenia dużego wyboru muzyki. Rotel RT-11 w taki sam sposób jak pozostałe urządzenia z serii, czerpie korzyści ze starannej selekcji poszczególnych podzespołów i doświadczenia globalnej sieci rozwojowej produktu. Funkcjonalność urządzenia zwiększa port RS-232.

2

Yamaha T-D500

Cena  1289 
DAB jest metodą nadawania programów radiowych wykorzystującą sygnały cyfrowe w miejsce sygnałów analogowych, co pozwala uzyskać jakość zbliżoną do CD. DAB zapewnia odbiór praktycznie pozbawiony interferencji, bez zniekształceń i zakłóceń takich jak szum lub trzaski.
Dostęp do wszystkich stacji jest bardzo łatwy i wymaga zaledwie dwóch ruchów gałką dostrajania. Dla większej wygody ulubione stacje z różnych zakresów można programować w dowolnej kolejności.

1

Onkyo T-4030

Cena  1269 
Najnowszy tuner Onkyo potrafi odebrać imponującą ilość stacji cyfrowego radia. Gwarantuje też wyraźniejszy i pozbawiony zakłóceń odbiór 40 zaprogramowanych kanałów. T-4030 przeznaczony jest dla entuzjastów, którzy docenią zalety systemu DAB+ potrafiącego wyczyścić sygnał radiowy ze wszystkich zakłóceń i w niezmienionej formie podać go do analogowych stopni wzmacniających. Sygnał cyfrowy zamieniany jest do postaci analogowej przy pomocy najwyższej jakości przetwornika marki Wolfson®, a w filtrze analogowym wykorzystuje zaawansowaną technologię wektorową VLSC. Dzięki temu można mieć pewność precyzyjnego przetwarzania dźwięku, a dodatkowo audiofilskie elementy wykorzystane do budowy urządzenia i sztywna konstrukcja obudowy pomaga w uzyskania dźwięku najwyższej jakości. Muzyka odbierana i oferowana przez Onkyo T-4030 ma odpowiednią głębię, jest przejrzysta i ekspansywna.
Tuner potrafi również odbierać sygnał analogowy FM z RDS (programowanie 40 stacji), a dzięki technologii RI jest sterowany przy pomocy systemowego pilota (obecny we wzmacniaczu). Panel przedni wykonany jest z aluminium.


Zestawienie opracowano w oparciu o informacje porównywarki cen ceneo.pl
i ukazuje preferencje zakupowe internautów. 
 

Katagoria: Rankingi sprzętu/akcesoriów audio, TOP5
Słowa kluczowe: , , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 1871  razy.