Tablety i smartfony Samsunga najpopularniejsze

W Polsce mobilni internauci najczęściej przeglądają krajowe strony internetowe na ekranach urządzeń Samsunga. Południowokoreański producent wyprzedził takie marki jak Apple i LG.

 

Gemius przeanalizował, którzy producenci mogą pochwalić się tym, że na ich urządzeniach mobilnych internauci najczęściej łączą się z lokalną siecią. Pod uwagę wzięto dane z lipca 2015 roku z Polski, Czech, Słowacji, Węgier, Estonii, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Rosji, Słowenii i Chorwacji. Prezentowana analiza bazuje na liczbie odsłon.

 

2015 09 UrzadzeniaMobilne

Okazuje się, że w dziewięciu na dwanaście rynków na pierwszym miejscu znajduje się Samsung – biorąc pod uwagę odsetek odsłon krajowych stron www wykonanych na urządzeniach mobilnych poszczególnych producentów. Jedynie w Rosji, Estonii i na Ukrainie najwyższe miejsce podium należy do Apple’a.

Można też zauważyć, że w krajach, w których najwięcej odsłon krajowych stron www wykonano za pomocą urządzeń mobilnych Apple’a, na drugim miejscu w rankingu pojawia się Samsung. Z kolei tam, gdzie króluje południowokoreański producent, srebro przypada firmie z Cupertino.

Na najniższym miejscu na podium w zależności od analizowanego rynku pojawiają się dwie marki azjatyckie (Sony i LG) i jedna europejska (Nokia).

 

 
Źródło: Gemius SA, gemiusTraffic
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 3 lata temu.
Publikacja była czytana: 2026  razy.