Test ładowarki samochodowej ART AZ-70W-3

Niewielkie zielone opakowanie skrywa w sobie całkiem imponujący zestaw. Oprócz samego zasilacza prezentującego się w formie niewielkiej czarnej kostki, znajdziemy także przewód, za pomocą którego podłączymy zasilacz z gniazdem zapalniczki samochodowej oraz drugi do podłączenia zasilacza z ładowanym urządzeniem. Dodatkowo producent dostarcza to co jest siłą ART AZ, a mianowicie aż 8 różnych kątowych końcówek które są kompatybilne z wieloma rodzajami laptopów czy też tabletów i smartfonów. Nie mogło zabraknąć także skróconej instrukcji obsługi.

ART-AZ-70W-3_2

ART AZ-70W-3 oferuje możliwość ładowania do dwóch urządzeń jednocześnie. Jedno z nich zasilimy prądem o napięciu 15-17 V lub 18-21 V, w zależności od naszych potrzeb. Zmiany trybu dokonamy za pomocą niewielkiego suwaka umieszczonego na obudowie. Szkoda, że jest on tak niefortunnie schowany, że musiałem posiłkować się długopisem.

Ważne i jednocześnie warte podkreślenia jest to, że ART AZ posiada wbudowane zabezpieczenia przed przypadkowym przeładowaniem się baterii. Nie tylko bateria ładowanego urządzenia jest bezpieczna, ale również sam zasilacz, bowiem zostały zintegrowane zabezpieczenia termiczne, napięciowe i prądowe.

Możliwości Art AZ miałem okazję przetestować również na smartfonie Samsung Galaxy Mini GT S5570 z leciwym już systemem Android 2.3.6 Gingerbread na pokładzie. W tym przypadku przyjąłem nieco inną metodologię sprawdzenia wydajności ładowania. Podczas trasy powrotnej postanowiłem włączyć nawigację samochodową Navi Expert 8.3.2, a stan naładowania baterii wynosił 45%. Doświadczenie podpowiedziało mi bowiem, że intensywny drenaż baterii jest wysoce prawdopodobny pomimo podpięcia do zapalniczki. Jak się okazało, 50 minutowa droga powrotna z włączoną nawigacją nie potwierdziła moich obaw. Gniazdo USB w zupełności wystarczyło, by efektywnie zasilać telefon bez ryzyka utraty mocy.

Podsumowanie

Zasilacz ART AZ-70W-3 to urządzenie niezwykle praktyczne. Niewielkie wymiary oraz możliwość odpięcia wszystkich kabli jest istotnym atutem. Dodatkowo dołączony zestaw 8 wtyczek pasujących do laptopów, aparatów cyfrowych, smartfonów sprawia, że urządzenie jest uniwersalne w pełni tego słowa znaczeniu. Kropkę nad „i” stawia możliwość ładowania dwóch urządzeń jednocześnie. Niewielkim minusem jest bardzo mały suwak do zmiany trybu ładowania, którego obsługa nie należy do najwygodniejszych. Warto mieć przy sobie jakiś cienki przedmiot, gdyż gołymi dłońmi jest dosyć ciężko zmienić jego pozycję. Jak na cenę kształtująca się na poziomie około 80 zł (porównaj z Nokaut.pl), zasilacz z pewnością jest produktem wartym zakupu.

 

Parametry techniczne

Oznaczenie produktu ART AZ-70W-3
Przeznaczenie Zasilanie notebooków/netbooków/tabletów/smartfonów
Moc 70W
Ilość wtyczek 8
Zasilanie na wejściu 12 DC
Zasilanie na wyjściu 15-17V lub 18-21V / 5V USB
Port USB Tak
Inne cechy Automatyczny dobór zasilania
Kompaktowa obudowa MICRO SIZE
Gwarancja 24 miesiące

 

Michał Cichocki

Pełny test na stronach Instalki.pl
 
 

Katagoria: Aktualności
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.
Publikacja była czytana: 402  razy.